We wtorek 21 czerwca zostaliśmy zaproszeni na oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego placu zabaw „Radość”, który powstał w ramach naszego projektu przy szkole podstawowej w Dańcu. Plac zabaw służy jako przestrzeń do naszych spotkań. Na tym polu odbyła się duża część naszych wspólnych imprez. Oryginalnie kolorowa powierzchnia boiska była czerwona, ale po udanej reklamacji nawierzchni sportowej, boisko zostało naprawione na kolor niebieski.


Uroczyste otwarcie placu zabaw zaplanowano na godz. Po przemówieniu inauguracyjnym dyrektora szkoły p. Jolanty Jokiel, uczniom szkoły towarzyszył piękny program muzyczny. Następnie odbył się spektakl taneczny, poloneza w wykonaniu uczniów klas ósmej i dziewiątej. Po ciepłych przemówieniach obu burmistrzów nastąpiło długo oczekiwane rozwiązanie wstęgi, które oficjalnie otworzyło Radostowy plac zabaw.

 

Program zakończył się wspólnym lunchem. Dla nas ten ostatni moment był przyjemnym zakończeniem trzyletniej czesko-polskiej współpracy w ramach projektu Radosc.