12.10. 2019

V sobotu dne 12.10. za krásného počasí jsme si společně připomněli 10. výročí založení TJ Loučky. Tento den jsme oslavili v rámci projektu Radost společně s polskými přáteli z Chrząnstowic, kterých dorazil plný autobus. Přijela nás podpořit naše nejvzácnější návštěva Šárka Kašpárková, bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Paní Kašpárková nám přímo vypomáhala na jedné z disciplín, a to skoku do dálky. Akce byla směřována pro širokou veřejnost, počínaje malými dětmi až po seniory. Úvod patřil oddílu bojových sportů BUDO system, který předvedl ukázku svého umění. Po prezentaci sportovních oddílů a historie TJ Loučky si mohl každý návštěvník projít různá stanoviště dle své chuti. Pro Závodníky bylo připraveno celkem čtrnáct úkolů. (např. běh na 1000 m a závod na 60 m, střelba z luku, cyklokros, závodní kárky, nebo přítahy na lavičkách). Na multifunkčním hřišti a v tělocvičně byl k vyzkoušení  mini stolní tenis, badminton, střelba na branku a lakros. Každý účastník mohl vyhrát medaili. Záleželo na jeho motivaci a sportovních dovednostech. Podle počtu zdolaných stanovišť bylo určeno pořadí na kterém se umístil. Pro bronzovou medaili jich stačilo dokončit jen pět na zlato musel zdolat třináct. Pro všechny bylo po celý den zajištěno občerstvení jak v jídelně základní školy, tak formou stánku přímo na hřišti. Na závěr proběhlo vyhlášení nejlepších časů a výkonů sportovců. Připravena byla i bohatá tombola s tématickými cenami. Výherci se mohli zvěčnit ve fotokoutku na stupni vítězů. Akce byla ukončena autogramiádou s Šárkou Kašpárkovou. Celý sportovní den navštívilo zhruba 180 lidí, kteří odcházeli příjemně naladěni.