Náš projekt radost se nezadržitelně přiblížil ke konci a pomalu nastal čas na hodnocení.

Jedna z posledních akcí pro seniory a zástupce složek a organizací proběhla 14.06.2022 u partnera projektu v Polsku, kde jsme byli pozvání na plavbu na kánoích a sjíždění řeky Malá Panew. Malá Panew (Opolská Amazonka) je malebná řeka, která protéká krásnými lesními oblastmi rostoucími na pomezí Opolské a Slezské provincie. Lesy na řece Mała Panew jsou zajímavým místem pro turisty, kteří rádi tráví čas aktivně. Hustá síť turistických tras a lepší podmínky pro cykloturistiku nutí turisty objevovat se v lesním údolí stále ochotněji.

Vydali jsme se v časných ranních hodinách do Danieca, kde nás před náročným sjezdem čekalo občerstvení v podobě snídaně v nám již známé restauraci Ve Dvoře.

Vodácké výlety jsou také skvělou nabídkou pro rodiny, které chtějí zajímavě strávit volný čas. Bezpečné vody Mala Panew jsou pro ně povzbudivou nabídkou a možnost proplout údolí této řeky na kánoi. Může se to ukázat jako velké dobrodružství pro celou rodinu. Jsou zde na výběr 4 různé úseky a může se jednat o vícedenní aktivitu.

Celá naše skupina včetně polských přátel si plavbu užila, do cíle jsme dopluli všichni a za celou plavbu se nám převrhla jen jedna kánoe a jednalo se posádku z partnerské obce Daniec. Celý den jsme zakončili příjemným posezením u kávy, domů jsme se vrátili zdrávi a plni dojmů z vydařeného setkání.

                                                                 

                                                                   Koordinátor projektu Luděk Volek