Všechny události / Aktualní

 

Videokonference

Obec Zátor
Datum:: 3.8.2020 09:30 - 11:00

SETKÁNÍ ČR-PL PROJEKTOVÉHO TÝMU dne 3.8.2020 – videokonference

 účastníci:

 • Ing.Salome Sýkorová - starostka obce
 • Mgr. Věra Stašková - zástupce ředitele školy, odborný garant projektu
 • Ing. Pavel Antony - vedoucí manager projektu
 • Mgr. Jiřina Míčková - koordinátor aktivit
 • Petr Náhlý - ICT odborník

_____________________________________________________________________

 • Jolanta Jokiel - koordinátor projektu
 • Mateusz Huk - projektový manager

 Program Videokonference projektového týmu:

 1. Konverzace o zaměstnancích a jejich pracovních činnostech v době, kdy nevykazujeme žádné klíčové aktivity. 
 2. Žádost o prodloužení projektu (o jak dlouhou dobu jej budeme chtít prodlužovat).
 3. Web, jako hlavní klíčová aktivita v období covidu 19 (plánování společných akcí a vzájemná komunikace přes náš web).
 4. Diskuzní fórum pro veřejnost na našem webu (ankety, komentáře).
 5. Způsob setkávání se od 1.9. 2020 s dětmi a veřejností (fyzické/virtuální) v rámci KA4, KA6
 6. Diskuze

 zápis:

 • Jak polská, tak česká strana vykazuje činnost a ví, jakým způsobem dále pokračovat. Předali jsme si zkušenosti, jak spolupracovat se složkami a dalšími subjekty.
 • Pavel A. – navrhl prodloužení projektu o půl roku tj. do konce června 2022, s tím že se nyní musí zadministrovat stále otevřená žádost o změnu, kterou podávala polská strana. Mateusz H. – nás informoval, jak postupoval při podávání této žádosti a sdělil důvody, kvůli kterým se finalizace celé žádost protahuje. 
 • Petr N. informoval o možnostech komunikace přes webové prostředí projektu a také jaké jsou zde vytvořené novinky a jak je používat. Jiřina M. – navrhla hromadnou komunikaci žáků obou partnerů přes webové prostředí v rámci výuky od nového školního roku. Jolanta J. a Věra S. – sdělili, že by nebyl problém takto komunikovat. Potřebnou technikou disponují obě školy. Je však otázkou, jaká budou v našich zemích opatření, zda budou žáci docházet do škol. Dále nás manager projektu upomínal ať nadále projekt propagujeme na všech zřízených sociálních sítích a dáme na vědomí vše nové co se děje. Petr N. – jelikož by webové prostředí mělo být na obou stranách totožné, je tedy nutné, aby příspěvky na web vkládal jen jeden člověk. Je tedy zapotřebí, aby Monika K. tyto podklady zasílala za polskou stranu Petrovi N. Jolanta J. – předá informace a zadá také témata, o kterých budeme na webu komunikovat či se k nim bude vyjadřovat veřejnost. 
 • Jiřina M. – požádala obě představitelky škol, aby pouvažovali o anketních tématech, které by byli pro dané žactvo atraktivní. 
 • Způsoby setkávání KA4 Jolanta J. – sdělila, že nemají informace, zda se v Polsku od září školy otevřou. I přes to dělila, že si myslí, že rodiče budou mít o své potomky strach a nebude tedy možné se sejít fyzicky. Věra S. – reagovala a sdělila, že v Zátoru je situace obdobná a navrhla, že fyzicky bychom se mohli sejít až po novém roce.
 • Jiřina M. – navrhla, že by bylo možno vytvořit „virtuální“ akci, která by probíhala ve stejnou dobu na obou územích. Což napadlo i obě představitelky základních škol. Věra S. – navrhla, že by se tak mohla uskutečnit i již navržená akce Zátorský kros. Jiřina M. – ujedná veškeré detaily a pošle polské straně propozice, aby byla realizace totožná. 
 • Způsoby setkávání KA6 – Jiřina M. – sdělila polské straně, že od září již obec Zátor chce realizovat kulturní akce, avšak si nedokážeme nyní představit „virtuální“ realizaci. Sdělila také, že popřemýšlí na způsobu vykazování těchto aktivit a informuje se u jiných projektů, jak tyto aktivity plní. 

V Zátoru dne 3.8.2020 Mgr. Jiřina Míčková

 

 

Powered by iCagenda

 

 

 

 

Created by LINELABOX