Všechny události / Aktualní

 

Za Společným Zážitkem

Obec Zátor
Datum:: 31.7.2021

 

Polského partnera prosím o příjezd v 9:00 hodin do obce Zátor - škola. Zde se společně s českými zájemci o zájezd nasnídáme, seznámíme se a celá výprava vyrazí společně jedním autobusem. Maximum polských účastníků je tedy 25 osob.
 
Cílovou skupinou by měli být zejména senioři, kteří se často sdružují v různých organizacích – za Zátor např. Český červený kříž Zátor a Zátorský klub seniorů. Jedná se o důležitou cílovou skupinu, která však má svá specifika. Tato cílová skupina bude, popřípadě doplněna o osoby z řad veřejnosti. Smyslem je předávání si zkušeností a příkladů dobré praxe této cílové skupiny. Z rozhovorů se zástupci Českého červeného kříže Zátor nám vyplynulo, že na polské straně neexistuje ekvivalent k této organizaci zabývající se první pomocí, osvětou o zdravotnictví a tak dále. Chtěli bychom tedy oslovit polské účastníky tohoto zájezdu, aby se pokusili zacílit na totožnou cílovou skupinu jako je tomu v Zátoru, aby se tato myšlenka v rámci tohoto zájezdu mohla rozvinout. Společně strávený čas a společný zážitek z dané akce může být motorem pro neformální předávání si zkušeností a praxe. 
Chtěli bychom polského partnera seznámit s českou historií našeho okolí a zároveň současnou kulturou spojenou s zahradničením zaměřené na pěstování skalniček v mírném pásu a pracemi řezbářského mistra pana Jiřího Halouzky, který se mimochodem zapsal do knihy rekordů se svou sochou dědy Praděda a největším vyřezávaným betlémem. 
 
Autobusová doprava, občerstvení a vstupy budou v rámci projektu "Radost" pro všechny účastníky zájezdu zajištěna. Pokud si budete chtít zakoupit drobné suvenýr je nutno si vzít české koruny. 

 

Powered by iCagenda

 

 

 

 

Created by LINELABOX